Ovaj mjesec: 3322
Danas: 54
Prvi uspjesi Twirling kluba Nova Gradiška
Autor: Sanela Jurić, 13. 2. 2014.

U nedjelju, 9. veljače 2014. godine,  u Sportskoj dvorani OŠ Mejaši u Splitu  održano je  14. državno prvenstvo u twirlingu. Od sedam djevojaka novogradiškog twirling kluba ponosno izdvajamo dvije naše učenice: Adrianu Grganić (8.d) i Maju Golovrški (5.c), koje su i ovoga puta, natjecajući se u više kategorija, postigle izvrsne rezultate.

Domaćini ovogodišnjeg državnog prvenstva bili su članovi Twirling kluba „Spalato“ iz Splita,  a na tom je  natjecanju  (uz oko 150 natjecatelja iz 14 hrvatskih twirling klubova) sudjelovalo i sedam djevojaka novogradiškog twirling kluba: Filipa Miloš, Andrea Grganić, Žana Lang, Ena Špičak, Adriana Grganić, Patricia Lang i Maja Golovrški.

Adriana Grganić natjecala se u kadetskoj konkurenciji u disciplini Strutting u X i osvojila drugo mjesto.

U kategoriji dueta na zadanu glazbu u kadetskoj konkurenciji A razine natjecale su se Patricia Lang i Maja Golovrški i osvojile srebrnu medalju, a u kategoriji dua na odabranu glazbu trenera  u juniorskoj konkurenciji B razine osvojile su zlatnu medalju. Ove su dvije djevojke odnijele medalje i u pojedinačnim (solo) nastupima  među  kadetima A razine– Patricia Lang zlatnu, a Maja Golovrški brončanu.

U seniorskoj konkurenciji B razine- parovi nastupile su Adriana i Andrea Grganić i također postigle uspjeh-sestre su osvojile 3. mjesto.

Djevojke su nastupile u juniorskoj konkurenciji A razine u kategoriji dance twirl i osvojile zlatnu medalju.

Državno natjecanje ujedno su  i kvalifikacije za europska i svjetska natjecanja na kojima sudjeluje veliki broj hrvatskih natjecatelja.

Za novoosnovani Twirling klub Nova Gradiška pri Mažoretkinjama grada Nove Gradiške ovo je tek početak uspješnog rada u ovom sportu. Čestitke mladim sportašicama, našim učenicama i njihovoj trenerici i koreografkinji Maji Lukić!

Tekst: Natalija Golovrški, prof. Sanela Jurić, prof.