Valentinovo u Ljupini
Autor: Irma Arbutina Đikić, 16. 2. 2014.

Jučerašnje Valentinovo, već tradicionalno, svečano je proslavljeno u Područnoj školi Ljupina. Poseban je to dan u životima malih školaraca koji u školskim klupama proživljavaju svoje prve ljubavi. Ipak, to je nama i dan prijateljstva pa ne čudi činjenica kako se upravo tada u našoj školi daruju i tajni prijatelji.

Školska dvorana pretvorila  se, prigodnom dekoracijom,  u mjesto središnje proslave Valentinova. Sama svečanost, kao i prethodnih godina, započela je  okupljanjem nasmijanih i uzbuđenih učenika koji su iz ruke u  ruku nestrpljivo prebacivali poklone. Čast otvaranja plesa uvijek pripada prošlogodišnjoj Valentini i Valentinu, pobjednicima plesa srca, pa je tako bilo i ovoga Valentinova. Nakon nekolicine izabranih ljubavnih pjesama, uslijedilo je  darivanje tajnih prijatelja i podjela pošte.  Plesni taktovi prekinuli su otvaranje poklona, a trebalo se i dobro zagrijati prije samog plesa srca.

Dobrom ozračju često svjedoče i bivši učenici naše škole pa je tako bilo i ove kada su nam gosti bili četvrtaši koji su se rado uključili u proslavu.

Uzbuđenje je doseglo vrhunac izvlačenjem parova za ples srca. Na plesnom podiju našli su se tako Gita i Hlapić, Draga i Ljuban, Oliva i Popaj,  Julija i Romeo te mnoštvo drugih parova koji su izvlačenjem napuštali ples. Najviše sreće imao je posljednji par koji je naposljetku i okrunjen prigodnim krunama i lentama Valentine i Valentina.

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić