Obilježili smo Dan škole
Autor: Sanela Jurić, 17. 3. 2014.

U petak, 14. ožujka 2014., nizom sadržaja obilježili smo za nas vrlo značajni događaj – Dan škole. Središnji dio svečanosti, poučno zabavni program,  Volim Hrvatsku“ priredio je ravnatelj Mirko Golovrški uz potporu i sudjelovanje brojnih učenika i djelatnika škole.

U prepunoj dvorani Doma kulture, s početkom u 17 sati, uz nazočnost gostiju –ravnateljice Učilišta Marije Karlovčan - Subić, ravnatelja/ica škola (Rešetari, Okučani,Vrbova), župnika Perice Matanovića, predstavnika Školskog odbora, brojnih roditelja, bivših i sadašnjih učitelja i učenika, „igrala se“  emisija „Volim Hrvatsku“.

U ovom zabavnom programu natjecale su se dvije ekipe. Predstavnici njemačke smjene, učenici: Nikolina Gazibarić, Marta Kekez, Bruno Masnica, Leo Emanović te engleske smjene:Lea Oršulić, Borna Bušić, Andrej Miletić, Leon Oršulić tijekom cijelog programa, u nizu igara, pokazivali su svoje znanje i  spretnost, odgovarajući na pitanja o Hrvatskoj koja im je vrlo uspješno postavljala voditeljica programa Marija Šimić (7.a).

Igre u kojima su naši učenici pokazivali svoje znanje, ali i okušali sreću: povijest filma i televizije, nepoznate riječi, zanimljive asocijacije, edukativne igre o Hrvatskoj, glazba, povijest hrvatskog sporta učinile su ovaj program zanimljivim i zabavnim  što su pokazali i navijači natjecateljskih ekipa engleske i njemačke smjene, glasno navijajući za svoje predstavnike. Bilo je napeto i neizvjesno do samoga kraja programa jer je Kolo sreće, zadnja igra programa, do posljednje sekunde mogla promijeniti rezultat. Na kraju su malo više znanja, (ali i sreće!) imali predstavnici njemačke smjene kojima je poklone (igru „Volim Hrvatsku“) osobno uručio ravnatelj Škole.

Svoj doprinos u realizaciji programa dale su i dramske grupe Đurđice Grgić i Željke Trlin,  ljupinski tamburaši i vokalni sastav pod mentorstvom učitelja Ivice Đikića i Dragana Starivlaha. Članovi žirija vodili su evidenciju rezultata:Dijana Betlach, Igor Čeliković i Ana Šporčić, tehničku podršku za vrijeme programa  dali su: Vedran Šperanda i Višnja Franić, a režiju je potpisala Zdenka Španić- Kekez.

Na kraju priredbe publika je trud i zahtjevan rad svih sudionika programa  nagradila velikim pljeskom!

Nakon programa u Domu kulture u holu je Škole upriličen domjenak za djelatnike, goste i naše umirovljene članove kolektiva.

Fotografije s priredbe možete pogledati u fotogaleriji.

F O T O G A L E R I J A

Tekst: Sanela Jurić, prof.