Peti razredi posjetili Đakovo - Kopački rit
Autor: Sanela Jurić, Maja GOLOVRŠKI, 6. 6. 2014.

U srijedu, 4. lipnja 2014., učenici 5. razreda sa svojim su razrednicima krenuli na jednodnevni izlet prema istoku Domovine. Posjetili su Osijek, Đakovo i Kopački rit. Putovanje u ranim jutarnjim satima nije pokvarilo raspoloženje našim petašima - sunčeve zrake koje su nagovještavale sunčan i topao dan oraspoložile su učenike, u ugodnoj i veseloj atmosferi proveli su izlet koji bi, kažu, rado ponovili.

Prvo naše odredište bio je grad Đakovo – obišli smo grad i poznatu đakovaču katedralu koju je sagradio biskup J. J. Strossmayer u drugoj polovici 19. stoljeća. Unutrašnjost katedrale ispunjena je freskama i okružena je velikim oltarima. U opuštenoj atmosferi šetali smo đakovačkim korzom časteći se sladoledom.

Nakon Đakova posjetili smo Kopački rit, park prirode. Na oduševljenje svih učenika krenuli smo turističkim brodom u zajednički razgled Parka.Vidjeli smo razne vrste ptica i drveća i od turističkog vodiča saznali nešto o njima. Potom smo svratili u Kopačevo pogledati kratki film o životinjama koje žive na tom području.

Autobus nas je zatim odvezao u Osijek gdje smo ručali u Mc Donalds-u.

U Osijeku smo obišli crkvu sv. Petra i Pavla koja je također velika i raskošna.

Bilo nam je jako zabavno, a povrh svega i poučno.

Za web priredila: Maja Golovrški, 5.c

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Dragan Starivlah, prof.