Izvannastavnim aktivnostima razvijamo vještine
Autor: Sanela Jurić, 24. 9. 2014.

Izvannastavne aktivnosti omogućuju učenicima svih uzrasta širenje interesa te razvijanje njihovih sposobnosti i umijeća. Kako bismo našim učenicima približili rad pojedine izvannastavne aktivnosti, ali ih i zainteresirali za upis istih, odlučili smo predstaviti neke izvannastavne aktivnosti koje se provode u našoj školi. Ovoga puta naš su izbor: Prometna skupina i Obrada drveta.

Prometna skupina izvannastavna je aktivnost koja u našoj školi djeluje nekoliko godina. Ove godine se u prometnu skupinu mogu uključiti svi zainteresirani učenici petih razreda, koji će se (u dvosatu tjedno nastave) osposobljavati za vožnju biciklom između prepreka, učiti o važnosti poštivanja prometnih znakova i pravila te osvješćivati važnost sigurnog kretanja prometnicama.

Većina školskih sati, ističe njihova nastavnica, voditeljica prometne skupine Snježana Odobašić, održavat će se na otvorenom prostoru, tj. školskom igralištu gdje je uređen poligon za naše male „prometnike“.

Od zanimljivosti koje možete upoznati u ovoj skupini izdvajamo: školsko natjecanje uz on-line testiranje i vožnju spretnosti na poligonu, županijsko natjecanje za četiri učenika (dječaci i djevojčice) uz on-line testiranje i vožnju spretnosti na poligonu. Također, teorijsko i, još važnije, praktično znanje stjecat ćete kroz tjedni rad u samoj izvannastavnoj aktivnosti.

Prometna skupina održava se u engleskoj smjeni ujutro: srijeda i četvrtak 12,25-13,10  te u njemačkoj smjeni ujutro: ponedjeljak 11, 35 – 13,10.

Petaši, dođite i prijavite se, upisi su do kraja mjeseca rujna kod nastavnice Snježane Odobašić!

Druga izvannastavna aktivnost „Obrada drveta“ također je duže vrijeme aktivna u našoj školi. Posebno to pamte neki učenici, članovi skupine koji su, svojim znanjem i vještinama, na natjecanjima postizali dobre rezultate.

Zainteresirani učenici će naučiti: o vrstama drveta i njihovim svojstvima; rukovati električnim strojevima UNIMAT za rezanje drveta i izradu predmeta, osposobiti se za primjenu zaštite na radu…

Naučeno znanje i razvijene vještine učenici „Obrade drveta“ moći će pokazati na Županijskom natjecanju u izradi predmeta od drveta koje se provodi svake školske godine. Dosadašnji članovi „Obrade drveta“ prenijeli su nam pozitivna iskustva s tih natjecanja!

Izvannastavnu aktivnost također vodi nastavnica Snježana Odobašić, a prijaviti se mogu učenici 6. i 7. razreda.

Aktivnost traje dva sata tjedno, u engleskoj smjeni poslijepodne: četvrtak 14,05-15,40 te u njemačkoj smjeni poslijepodne: utorak 13,15-14,50.

Kroz fotografije upoznajte rad učenika, članova  „Obrade drveta“.

Tekst pripremili: Novinarska skupina
Voditeljica: Sanela Jurić, prof.
Fotografije: Snježana Odobašić, prof.