Veleposlanik Republike Češke dodijelio priznanja Lovrakovcima
Autor: Irena Barić, 20. 11. 2014.

U Hrvatskom školskom muzeju u Zagrebu učenici naše škole 19.studenog bili su na dodjeli priznanja za sudjelovanje u Međunarodnom likovnom natječaju „Lidice 2014.“ Priznanja je dodijelio veleposlanik Republike Češke gospodin Martin Košatka.

Gospodin Košatka izrazio je zadovoljstvo rekavši  da je ove godine iz Hrvatske na natječaj došao 321 dječji rad. Ukupno je bilo prijavljeno 27 868  dječjih radova iz 77 zemalja svijeta. U godini koju je UN proglasio „ Međunarodnom godinom obiteljskog gospodarstva“ tema natječaja je bila „Obiteljsko gospodarstvo – Naš vrt i polje“.

Članovi povjerenstva ( umjetnici iz nekoliko zemalja Europe) ove godine dodijelili su 622 priznanja. U Hrvatsku su došla 24 priznanja. Priznanje i medalju „Ruža Lidica“ za kolekciju fotografija dobile su dvije ustanove: Osnovna škola „Mato Lovrak“ iz Nove Gradiške i „Foto video klub“ Križ. Počasna priznanja dobilo je 21 dijete, a među njima su i naši učenici: Ester Faccio Andrijić iz 3.a (menorica Učiteljica Ivana Franić Galik) i Paula Benedeković, Andrea Stipančević, Lovro Šefer i Vilim Šefer iz 6.a ( mentorica učiteljica Irena Barić) .

I kako je rekao veleposlanik Košatka : „Imate razlog za ponos. Ovaj broj nagrađenih učenika u Hrvatskoj  i broj sudionika jedne od najstarijih i najvećih manifestacija djece svijeta, dokaz su da je umjetnost itekako prisutna među mladima , da još uvijek postoje teme koje su univerzalne, svima razumljive, koje potiču na stvaranje i povezuju cijeli svijet.“

Tekst: Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić