Ljupinska Večer matematike 2014.
Autor: Irma Arbutina Đikić, 5. 12. 2014.

Večer 4. prosinca u PŠ Ljupina protekla je u znaku druženja i igre uz matematičke zadatke. Naime, i naši su učenici sudjelovali u projektu Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i pritom se sjajno zabavili.

Zanimljive radionice privukle su 24 (od ukupno 33) učenika od 1. do 3. razreda te 11 bivših učenika ove područne škole koji su bili u ulozi asistenata na pojedinim radnim centrima. Pozitivan stav prema matematici pokazalo je i 13 roditelja koji su u večernjim satima navratili u školu i proveli neko vrijeme družeći se s djecom u ovom interesantnom projektu.

Kako je matematika zapravo lijepa i zabavna kada se njeni sadržaji uvježbavaju i primjenjuju kroz igru, postalo je jasno već u prvim minutama koje su uslijedile nakon 18 sati, kada je Večer matematike i službeno započela. Putovanje radnim centrima, učenicima su omogućavale matematičke putovnice, a dokaz posjete svakom od njih bili su pečati, koje su savjesno dodjeljivali asistenti. Budući da je njihov doprinos zapažen i hvale vrijedan, spontano je organizirano i natjecanje asistenata na jednom od centara 2. razreda-matematičkom kuglanju. Najviše uspjeha u rušenju čunjeva (označenih brojevima od 1 do 6)  medicinkom imao je učenik 5.d razreda Marino Marjanović. Zbroj njegovih pogodaka nakon pet bacanja bio je najveći te je zasluženo nagrađen prigodnim paketom školskog pribora.

Jedno je sigurno- maleni i veliki Ljupinci nestrpljivo će očekivati novu večer matematike!

Tekst i fotografija: učiteljica Irma Arbutina Đikić