Radosni put tihog iščekivanja Božića
Autor: Natalija Golovrški, 5. 12. 2014.

Naziv je to već tradicionalnog adventskog koncerta koji je održan 3.prosinca 2014. godine u 19 sati u jednoj od najstarijih građevina našega grada, prekrasnoj baroknoj crkvi sv. Terezije Avilske.

Učenici i nastavnici Glazbenog odjela pri OŠ „Mato Lovrak“ Nova Gradiška njime su čestitali svome gradu rođendan, a župi 250. obljetnicu. Na tome im je posebno zahvalio župnik Perica Matanović.

Okupljene gledatelje i ljubitelje glazbe svojim su nastupima uveli u ovaj poseban dio godine, kad nastojimo srce i dušu pripremiti za dolazak velikoga kršćanskog blagdana Božića, mladi glazbenici, učenici Glazbenog odjela:

pjevački zbor, Borna Franić (truba), Martina Suvala (gitara), Filip Cindrić (harmonika), Lara Dugojević (flauta), Luka Bilešić (flauta), Iva Češić i Aryan Ghiassi (gitara), Matea Pauković (flauta), Filip Petrović (klavir), Amalija Tkalčec, Petra Sokić (harmonika), Helena Vuković (klavir), Lovro Tkalčec (truba), David Strmotić (gitara), Nika i Ema Straga Šašić (flauta), Sara Straga Šašić (klavir), Gabriela Mijatović (sopran), Nika Margetić (gitara), Anja Lasović (klavir), Matija Lasović (gitara), Karlo Tkalčec (triangl), Helena Tkalčec (klavir), Ines Lulić (gitara), Matko Vojnić (klavir) i Karla Ivanetić (gitara).

Njihove su nastupe pripremili učitelji: Ana Turkalj, Helena Heller, Anamarija Oršulić, Silvija Muić Crljenković,  Blanka Brlić, Diana Čerenšek, Marina Karešin, Boris Ružojčić i Tomislav Ratković.

Čestitamo mladim glazbenicima i njihovim učiteljima na prekrasnim izvedbama i radujemo se novom susretu na božićnom koncertu Bit Božića je ljubav koji će se održati 19.prosinca 2014. godine u 19 sati.

Tekst: Natalija Golovrški

Foto: Momir Divjak, ng.buntovnici.hr