Školski tamburaški orkestar Ljupina primio vrijednu donaciju Lidlovog donacijskog programa „Više za zajednicu“
Autor: Irma Arbutina Đikić, 4. 2. 2015.

U ponedjeljak, 2. veljače 2015., vladalo je posebno uzbuđenje u PŠ Ljupina. Naime, učenici, učitelji, a posebice članovi jednog dijela Školskog tamburaškog orkestra Ljupina s njihovim voditeljem, Ivicom Đikićem, nestrpljivo su očekivali goste iz Lidla koji su školu posjetili „punih ruku“.

Tvrtka Lidl u Hrvatskoj posluje već sedam godina njegujući načela društveno odgovornog poslovanja i djelovanja u harmoniji s društvenom zajednicom. Donacijski program zaposlenika „Više za zajednicu“ pravi je primjer dobro osmišljenog programa u koji je aktivno uključen cijeli Lidlov kolektiv. U okviru tog programa donacija svaki Lidlov zaposlenik može predložiti neku neprofitnu organizaciju, udrugu ili bilo koju drugu instituciju od javnog značaja. Upravo je to učinio i gospodin Mario Kovačević iz Ljupine, inače djelatnik Lidla Nova Gradiška i otac desetogodišnje članice Školskog tamburaškog orkestra, sada već studentice, Nikoline Kovačević. Gospodin Mario prepoznao je trud i rad orkestra te velik doprinos lokalnoj zajednici u kojoj ljupinski tamburaši djeluju već deset godina nastupajući na brojnim školskim i crkvenim svečanostima. Zahvaljujući njemu, Školski tamburaški orkestar Ljupina dobio je opremu za još kvalitetniji rad u vrijednosti 5 000, 00 kn.

Gospodin Mario, primio je zahvalnicu od predstavnice Lidlove uprave, gospođe Tihane Jakelić- Sklabec, a naša ravnateljica, gospođa Vesna Lončar-Cindrić, prigodan poklon Lidla. Maleni Ljupinci i tamburaši, prema riječima voditelja Ivice Đikića, zahvalnost za donaciju u sklopu ovog hvale vrijednog donacijskog programa zaposlenika, najbolje znaju izraziti svirkom i pjesmom. Pred spomenutim gostima te pedagoginjom Slavicom i gospodinom Borisom Živkovićem, vlasnikom prodavaonice glazbene opreme „Dobar zvuk“, zasvirali su i zapjevali neke od najljepših dječjih pjesama i time pokazali kako je donacija stigla u prave ruke.

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić

Fotografije: učitelj Miroslav Ruškan i gosp. Boris Živković