Naši učenici na putovanju „Međuzemljem“ u Gradskoj knjižnici
Autor: Sanela Jurić, 11. 5. 2015.

Čitateljski klub Gradske knjižnice Nova Gradiška u prostoru Dječjeg odjela 7. svibnja održao je svoj četvrti sastanak na temu svjetski poznatog književnika Johna R.R. Tolkiena i njegovih djela pod nazivom „Svijet Tolkiena i čuda Međuzemlja“. Naši učenici u pratnji knjižničara Vedrana prisustvovali su tom zanimljivom događaju.

Kroz zanimljivo putovanje „Međuzemljem“ upoznali smo različite hobite, vilenjake, patuljke i druge neobične pojave trilogije „Gospodar prstenova“. Karte nam je priredila Helena Renka, učenica 4.r. Gimnazije Nova Gradiška (koja je također velika ljubiteljica Tolkiena od djetinjstva) vodeći zanimljivu prezentaciju i razgovor s članovima Kluba. Moramo spomenuti i prof. i dipl. knjižničarku Sandru Hruban koja je potaknula i velikim dijelom organizirala ovaj susret.

Goste je pozdravila i voditeljica Čitateljskog kluba GKNG, dipl. knjižničarka Biljana Dakić izrazivši radost zbog velikog interesa svih skupina čitatelja.

Knjižničari gradskih osnovnih škola kratko su nas izvijestili o uspješno provedenoj Noći knjige 2015. u školskim knjižnicama.

Susret je završio najljepšim isječcima iz filmova i trilogije „Gospodara prstenova“, čitanjem Tolkienove pjesme (u interpretaciji učenika Leona Vincetića)  te izložbom knjiga velikog „čarobnjaka riječi“  čije djelo prenosi poruku o pobjedi Dobra nad Zlom mnogim generacijama.

Uz učenike i prof. Gimnazije te učenike OŠ Ljudevita Gaja u susretu su sudjelovali i učenici naše škole, ljubitelji Tolkienovih knjiga i filmova: Tibor Marić (7.d),  Leon Vincetić (7.c), Filip Wirth (7.d), Mateo Gubić (7.d), Bruno Mrnjec (7.c), Jovana Vindžanović (6.d) i  Tin Trobić (6.d).

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva