Završni koncert Glazbenog odjela
Autor: Natalija Golovrški, 17. 6. 2015.

U ponedjeljak 15.lipnja 2015. godine u dvorani Doma kulture svečano je obilježen još jedan kraj nastavne godine.

Učenici i nastavnici Glazbenog odjel naše škole  priredili su svojim učenicima, nastavnicima, roditeljima i sugrađanima glazbeni užitak – već tradicionalni završni koncert.  Nastupio je pjevački zbor pod vodstvom prof.Helene Heller, mješoviti orkestar pod dirigentskom palicom nastavnice Blanke Brlić te brojni solisti: David Strmotić (gitara), Martina Suvala (gitara), Lana Petrić (flauta), Borna Franić (truba), Helena Vuković (klavir), Jana Vidović (klavir), Anja i Matija Lasović (klavir i gitara), Amalija Tkalčec (harmonika), Lovro Tkalčec (truba), Helena Tkalčec (klavir), Nika Margetić i Martina Babić (gitara), Filip Cindrić (harmonika), Lana Dugojević (flauta), Luka Bilešić (klavir), Arijana Josipović (klavir), Lana Petrić (flauta), Filip Petrović (klavir), Karlo Bukvić (harmonika), Luka Prpić ( truba), Anja Vukelić (klavir), Roko Matošević (harmonika), Ivan Matošević (harmonika), gost Nikola Brčić (bubnjevi), Matea Pauković (flauta), Elizabet Arić (flauta), Gabriela Mijatović (gitara), Borna Klobučar (klavir), Petra Sokić (harmonika), Jakov Prpić (harmonika). Za ovaj su ih  nastup pripremili nastavnici: Ana Turkalj, Helena Heller, Boris Ružojčić, Silvija Muić-Crljenković, Marina Karešin, Tomislav Ratković, Anamarija Oršulić, Blanka Brlić i Željka Dročić.

Posebni su nam gosti bili "BRASS kvintet" Glazbene škole Požega, s kojom Glazbeni odjel  već dugi niz godina ostvaruje izvrsnu suradnju.

Bila je ovo prilika da se na svečan način Glazbeni odjel oprosti od učenika koji su završili šesti razred i osnovnoškolski stupanj glazbenog obrazovanja. To su: Jakov Prpić,  Leonarda Sokić,  Karla Ivanetić, Elizabet Arić,  Matea Pauković,  Ana Šapina,  Helena Tkalčec,  Filip Petrović,  Lovro Matijašević, Gabriela Mijatović,  Karla Duvnjak,  Arijana Josipović, Sara Kordas,  Leonarda Marković i Sara Radoš. Neki od njih nastavit  će svoj glazbeni put.  S učenicima su se ispred Glazbenog odjela oprostile voditeljica Ana Turkalj i ravnateljica Vesna Lončar – Cindrić.

Svim „malim glazbenim maturantima“ čestitamo na uspjehu  i želimo im da, kako im je poručila u svom obraćanju i ravnateljica Vesna Lončar-Cindrić,   ponosno, visoko dignute glave i čela,  uz glazbu,  kroče kroz život.

Tekst: Natalija Golovrški, prof.

Fotografije: Momir Divjak, ngbuntovnici.hr